До уваги громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

Відповідно до Порядку надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, за бажанням громадянина, віднесеного до категорії 1, одного із батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює, у разі відмови від отримання санаторно-курортного лікування або відпочинку виплачується грошова компенсація у розмірі середньої вартості путівки в Україні.

З 1 січня 2018 року набрала чинності потанова Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2017 року № 838 «Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Відповідно до даної постанови встановлено, що середня вартість путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1 та дітям, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, визначається Міністерством соціальної політики з розрахунку 35 відсотків розміру одного прожиткового мінімуму, встановленого законом про державний бюджет на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність (на 01.01.2018 року прожитковий мінімум становить    1373,00 грн.). Розмір грошової компенсації буде щорічно встановлюватись наказом Міністерства соціальної політики України.

Для отримання зазначеної компенсації громадяни, які віднесені до категорії 1, надають до управління соціального захисту населення наступні документи: довідку форми 070/о, заяву на отримання санаторно-курортної путівки у наступному році, або написати заяву на отримання виплати грошової компенсації замість путівки.

Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від     06 грудня 2017 року № 924, порядків затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 років № 936 та 26 жовтня 2016 року № 760  одноразова компенсація у зв’язку з втратою годувальника, смерть якого пов’язана з Чорнобильської катастрофою, участю у ліквідації наслідків інших ядерних аварій, ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складання ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт, виплачується дружині чи чоловікові, коли вони не одружилися вдруге, сім’ї померлого годувальника з числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в якій є непрацездатні особи, що були на утриманні померлого на момент його смерті.

Належність до непрацездатних осіб та членів сім’ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, визначається згідно із статтею 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Головний спеціаліст
управління соціального
захисту населення Венгуренко К.В.