Світ – театр

«Світ – театр, де всі чоловіки і жінки актори. Тут кожному написаний свій вихід, і не одну з них кожен грає роль»…Ці слова Шекспіра, як ніщо інше, є надто доречним як для способу нашого життя в цілому, так і для кого сам театр став життям.

Недаремно так склалося, що на підтвердження вічності і неповторності театрального мистецтва, носія духовності й таланту, ми заснувати нове свято належала Міжнародного інституту театру . Ця організація створена в 1948 році як підрозділ ЮНЕСКО, її завдання – зміцнення миру та взаєморозуміння між людьми і державами за допомогою театрального мистецтва. Міжнародний день театру відзначається в 195 державах.

В нашому районі на батьківщині корифея українського театру  Івана Карповича Тобілевича (Карпенка-Карого), в краю славетного театрального роду Тобілевичів вже 7 рік проводиться щорічне свято приурочене Міжнародному дню театру.

І цього року 23 березня, напередодні свята, в районному будинку культури відбувся театралізований діалог КАЗКА під назвою «Театр» за участю переможців районного огляду – конкурсу «Театрална новомиргородщина»:: народного аматорського театру «Златопілля» міського будинку культури     (керівник Олена Покладюк), аматорських театральних колективів «Етюд» (керівник Наталія Підопригора) Коробчинського СБК та «Світаннок» Петроострівського СБК (керівник Вікторія Гирман).

В програмі свята були представлені : прем`єра вистави Олени Тутової « І таке буває» . за участю акторів театру «Златопілля» Людмили Гаврилюк, Любові Галайда,Ганни Рисич, Павла Кіндратенка,Наталії Скиданова   та Людмили Третяк.

Уривок з вистави Квітки – Основ`яненка «Сватання на Гончарівці» аматорського театрального колективу «Етюд» (головні ролі виконали Ольга Каратнюк та Сергій Млавець).

Актори аматорського театрального колективу«Світаннок» Володимир Сивак, Лідія Копіна,Микола Волков,Віктор Прибіш показали уривок з вистави С. Васильченка «На першій гулі».

Присутніх з святом вітали: начальник відділу культури, туризму і культурної спадщини райдержадміністрації Височин В.О., актори народного аматорського театру «Сюрприз» районного будинку культури – Олександр Помпа, Віталій Бажан, Олена Піддубна, Людмила Деркач, Наталія Сокуренко та Світлана Ланженко, яка провела майстер клас з акторської майстерності з юними глядачами .

Всі учасники театральних колективів були нагороджені дипломами та щирими оплесками глядачів.

Протягом театралізованого дійства з глядачами були ведучі                 Олена Піддубна та Віталій Бажан

Сценарій та режисура Людмили Чермак.

Методист з театрального жанру
районного будинку культури