Увага! Африканська чума свиней в Черкаській області

Новомиргородське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області попереджає про напружену ситуацію щодо африканської чуми в Черкаській області .

06.04.2017 року зафіксовано спалах африканської чуми свиней в особистому підсобному господарстві в с. Плетений Ташлик Смілянського району Черкаської області. Відповідно до Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней частина Новомиргородського району підпадає в зону нагляду, а саме: Капітанівська селищна рада, та Оситнязька сільська рада. Згідно рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новомиргородській райдержадміністрації № 4 від 11.04.2018 року та відповідно до Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, необхідно :
– Громадянам, які проживають на території Оситнязької сільської ради та Капітанівської селищної ради і утримують свиней звернутись до спеціалістів ветеринарної медицини та органів місцевого самоврядування для проведення обліку всього свинопоголів’я в господарствах всіх форм власності на території, що входить до зони нагляду;
– Головам Оситнязької сільської та Капітанівської селищної ради необхідно провести знищення бродячих собак та котів гуманними методами;
– Головам Оситнязької сільської та Капітанівської селищної ради ліквідувати стихійну торгівлю, не допускати торгівлі живими свинями та продуктами забою з них, окрім боєнського походження;
– Громадянам, які утримують тварин провести дератизацію та дезінфекцію

– у разі прояву ознак захворювання у тварин – підвищення температури тіла до 40,5-42º С, посиніння шкіри, хитка хода, іноді кашель, конвульсії, паралічі, носова кровотеча або при виникненні підозри на захворювання негайно повідомити державну установу ветеринарної медицини за телефоном 4-19-86 або 4-21-50, або органи місцевого самоврядування.

Начальник Новомиргородського В.П.Савіцький
районного управління