Постановою Кабінету України від 17 січня 2018 року № 55-р «Деякі питання документування управлінської діяльності» та розпорядженням голови Кіровоградської районної державної адміністрації від 21 березня 2018 року № 165-р «Деякі питання документування управлінської діяльності в обласній державній адміністрації» місцеві органи виконавчої влади (у т.ч. районні державні адміністрації) зобов’язано привести власні розпорядчі документи щодо затвердження інструкцій з діловодства у відповідність до чинного законодавства.

Відповідно, головою Новомиргородської райдержадміністрації було видане розпорядження від 02 травня 2018 року № 150-р «Деякі питання документування управлінської діяльності у районній державній адміністрації», яким затверджено Інструкцію з діловодства у Новомиргородській районній державній адміністрації (далі – Інструкція з діловодства).

Враховуючи надзвичайну важливість Інструкції з діловодства під час роботи з документами та забезпечення документування управлінської інформації як в електронній так і у паперовій формах, наявність достатньої кількості новацій та нововведень – постала необхідність проведення навчань серед працівників, які безпосередньо займаються підготовкою проектів документів.

Зважаючи на викладене вище 11 травня  2018 року у районній державній адміністрації відбувся семінар на тему: «Про забезпечення організації діловодних процесів та стан роботи з документами в райдержадміністрації». Участь у ньому взяли працівники районної державної адміністрації та закладів і установ, що перебувають у сфері її управління, а також представники територіальних органів міністерств і відомств України в районі.

У ході заходу змістовно та детально розглядалось не лише питання щодо вимог до роботи з документами і забезпеченні діловодних процесів відповідно до Інструкції з діловодства, а й зосереджувалася увага присутніх на убезпеченні автоматизованих робочих місць від шпигунських програм, сталому функціонуванні електронних систем, існуючих загрозах несанкціонованого втручання в роботу систем та органів державної влади та заходах щодо їх унеможливлення. Не обійшли увагою організатори – загальний відділ та з питань забезпечення інформаційних систем і технологій та контролю апарату райдержадміністрації – та учасники семінару питання організації роботи щодо виконання контрольних документів та щодо документів, що містять службову інформацію (з грифом «Для службового користування»).

Завдяки мультимедійній техніці, люб’язно наданій районною радою, усі присутні на заході могли на конкретних прикладах та зразках навчитися розробляти проекти документів: листів, протоколів, наказів та розпоряджень згідно із запровадженими вимогами.

Н.СУРЖОК, начальник загального відділу та з питань забезпечення інформаційних систем і технологій та контролю апарату районної державної адміністрації