Заходи безпеки при роботі із пестицидами

Останнім часом в Кіровоградській області сільськогосподарські виробники, фермери все частіше використовують обробку полів пестицидами та агрохімікатами. Хімічні препарати, які  застосовуються при цьому, можуть вкрай негативно позначитися на здоров’ї місцевих жителів.

Так, недотримання вимог нормативно правових актів та не виконання заходів безпеки при роботі із пестицидами може призвести до масового знищення рослинного або тваринного світу, отруєння атмосфери або водних ресурсів, а також зашкодити здоров’ю людей, можливо спричинити екологічну катастрофу на території району.

Відповідно законодавства України, потрібно дотримуватись наступних вимог ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» від 03.08.1998, ДСП 382-96 «Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів в народному господарстві України» від 18.12.1996, а саме:

• зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 м, при штанговому і гербігації дощуванням – 300 м;
  • асортимент, засоби, сфера застосування пестицидів, норми, кратність обробок повинна відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні»;
  • всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові (до 10:00) і вечірні (18:00-22:00) години при мінімальних повітряних потоках;
  • завчасно, але не менше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств повинна сповіщати населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів;
  • у період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.

Новомиргородське районне управління
Головного управління держпродспоживслужби в Кіровоградській області
Начальник В. САВІЦЬКИЙ