Проект “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” програми розвитку ЄС/ПРООН

П Р О Е К Т ЄС/ПРООН

Впровадження проектів з енергозбереження в Новомиргородському районі

Впровадженя першої фази проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” в Новомиргородському районі


Список присутніх на районному семінарі – презентації другої фази Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІ”в Новомиргородському районі1. Друга фаза проекту “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” – розпочинається


2. Підписання Угод про співпрацю громад Пурпурівської та Мартоніської сільських рад з ПРООН


3. Готові конкурувати з досвідченими громадами


Впровадження Проекту СВА у
Новомиргородському районі

В районі створено та зареєстровано 10 організацій громад на території Пурпурівської, Листопадівської, Мартоніської, Дібрівської, Туріянської, Йосипівської, Канізької, Оситнязької, Веселівської та Панчівської сільських рад. Зборами територіальних громад визначені пріоритети розвитку по напрямках впровадження енергозберігаючих заходів, збільшення використання відновних джерел енергії, комунальне водопостачання.

В рамках спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН районом у 2009 – 2010 роках реалізовано 7 проектів. Введено в дію реконструйований комунальний водогін та підведена вода у будівлі жителів села Пурпурівка. Закінчені роботи по вуличному освітленні с. Листопадове. Замінено на металопластикові віконні та дверні блоки в загальноосвітній школі с. Дібрівки. Відремонтовано фельдшерсько – акушерський пункт в с. Мартоноша та придбанно нове медичне обладнання.

Продовжуються роботи по реконструкції колишнього гуртожитку загальноосвітньої школи під дитячий заклад в с. Турія.

Організацією громади міської ради в рамках спільного проекту ПРООН та компанії “Кока – Кола” реалізовано проект “Кожна краплина має значення” по облаштуванню джерела “Панські гори”.

Загальна сума залучених коштів із бюджетів різних рівнів у розвиток громад склала біля 1 млн.грн.

Результати роботи Проекту в районі перевершили наші сподівання:

  • покращилися взаємовідносини між владою і громадами;
  • збільшилася довіра між учасниками Проекту.

Створено та ефективно працював ресурсний центр Новомиргородського району. Як результат, принцип партнерського спів фінансування використано при формуванні районної програми «Центральний регіон – 2015», яка базується на ініціативах громад та передбачає спів фінансування проектів із різних джерел. Такий підхід, що об’єднує населення, владу та бізнес широко сприйнявся у нашому районі.

Шановні учасники Форуму, районний бюджет має непогані надходження, постійно протягом двох останніх років ми мали вільні залишки коштів, але сказати, що нам вистачає власних ресурсів не можна. Тому нам вкрай необхідний такий Проект, в якому ми приймаємо участь.

Новомиргородський район непогано спрацював у першій фазі Проекту. Тому від імені райдержадміністрації та районної ради я хочу подякувати куратору Проекту в області Головченко Тетяні Олександрівні за постійну підтримку та розуміння проблем.

Результатом нашої спільної роботи є участь району у другій фазі проекту « Місцевий розвиток орієнтований на громаду». Із свого боку райдержадміністрація та районна рада гарантують всім учасникам всіляку підтримку, в тому числі і фінансову.

У 2011 році планується продовжувати роботи по відбудові та відкриттю дитячого садка на території Туріянської сільської ради. Організацією громади “Відродження – Д” Дібрівської сільської ради здійснюватиметься переобладнанню колишнього приміщення столової школи під спортивний зал в с. Дібрівка.

З новими проектами мають наміри продовжувати реалізацію власних ініціатив в рамках Проекту ПРООН організації громад:

“Злагода -2” Листопадівської сільської ради – заміна вікон і дверей у будинку культури (120 тис.грн.);

“Водограй” Пурпурівської сільської ради – заміна вікон на металопластикові у загальноосвітній школі (140 тис.грн.);

“Здоров’я – 2009” Мартоніської сільської ради – заміна вікон і дверей у дитячому садку (100 тис.грн.);

“Благо” Йосипівської сільської ради – заміна вікон на металопластикові у загальноосвітній школі( 160
тис.грн.);

“Добробут – 10” Оситнязької сільської ради – заміна вікон на металопластикові у загальноосвітній школі (150 тис.гн.);

“Благодар Каніжа” Канізької сільської ради – заміна вікон і дверей у школі;

” Панчеве плюс” Панчівської сільської ради – заміна вікон і дверей у дитячому садку (100 тис.грн.).

Не тільки ці території мають можливість стати учасниками другої фази Проекту. Всі сільські громади сьогодні мають рівні можливості. Головне це бажання.

Залишити відповідь