Районна бібліотека для дітей

НОВОМИРГОРОДСЬКА  РАЙОННА  БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ

 Новомиргородська районна бібліотека для дітей (РБД)

 Підпорядкована  районному відділу культури, туризму та культурної спадщини Новомиргородської районної державної адміністрації

 

Директор  – Мащенко Наталія Борисівна

Юридична адреса: м. Новомиргород, вул. Горького 10, (перший поверх)

телефон 4-29-54

Бібліотека обслуговує: дошкільників та учнів 1-9 класів, організаторів дитячого читання.

Фонд   –   23 411

Читачі   –1 208

Видача документів – 25 032

Ми працюємо:

з 8-30 до 17-00  (без перерв)

неділя: з 10-00 до 15-00   ( без перерви)

вихідний – субота

 

Бібліотека пропонує такі послуги:

  –  консультаційна допомога у пошуку та виборі джерел інформації,

–   видача   документів,

–   організація та проведення масових заходів,

–   організація книжкових виставок

–   індивідуальне та групове інформування читачів- дітей та організаторів

дитячого читання,

–   користування мережею інтернет, Wi-Fi

 

                          НЕХАЙ КНИЖКА ЗАХОПЛЮЄ ТАК

 Дорогі друзі!

Якщо ви читаєте ці рядки, то вже є віртуальними гостями нашої бібліотеки.     Вітаємо!

До вашої уваги наші цікавинки та фото з бібліотечного життя.

 Але найголовнішим скарбом нашої бібліотеки є активні, допитливі, творчі читачі. Приходьте, і ми радісно приймемо Вас в їхні ряди!

 

      Історія районної бібліотеки для дітей тісно пов`язана з історією районної бібліотеки, тому що тільки в 1945 році відбулося їх розділення, тоді і перебралась бібліотека у більш пристосоване приміщення (зараз там знаходиться тубдиспансер). Очолював районну бібліотеку для дітей Чорновіров Іван Дементійович, бувший фронтовик. Вмілий організатор, шанувальник книги, він не мав спеціальної освіти, але вніс вагомий вклад в розвиток бібліотечної справи в районі. Після нього дуже тривалий час очолювала бібліотеку Скочко Людмила Федорівна. В 1992 році бібліотека перебралася в нове приміщення ( де знаходиться і зараз), займає перший поверх.

     В 2004 році пройшла децентралізація бібліотечної системи та районна бібліотека для дітей і надалі залишається організаційно-методичним центром  для масових бібліотек, які обслуговують читачів – дітей.

     Районна бібліотека для дітей сьогодні є інформаційним, навчальним, духовним центром, острівцем збереження національної культури, народних традицій і звичаїв, історії свого народу. Вона є територією духовності знань, помічником в освіті, професійному становленні, організації дозвілля.

     Заходи, що проводить бібліотека, це – творча робота всього колективу, яка спрямована, насамперед, на всебічний розвиток дитини, пробудження у неї інтересу до знань, до книги. Бібліотека прагне стати справжнім центром спілкування юних користувачів, дозвілевим закладом. З цією метою проводяться  заходи різноманітної тематики: інтелектуальні та літературні ігри,  розваги, вікторини, подорожі, зустрічі.

     Ось уже 8 років  районна бібліотека для дітей є ініціатором проведення районного ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України», надаючи можливість юним книгознавцям району, позмагатися за головний приз – поїздку на Фестиваль дитячого читання в місто Львів. В цьому році на обласному етапі наш район представляли Кравченко Женя та Коптєв Саша.

      zlatopilПри районній бібліотеці для дітей працює народознавчий гурток «Златопілля». На його засіданнях гуртківці не тільки взнають про традиції, звичаї нашого народу, а й приймають участь в різних дійствах: вечорницях з обрядовими іграми та ворожінням.

shevchenko Районна бібліотека для дітей є також ініціатором проведення національного проекту «Україна читає дітям» в районі. Тільки в цьому році, юні читачі мали змогу зустрітися з відомими в нашому місті людьми: вчителями Шевченко Л.М., Зайцевою Г.Д. секретарем та спеціалістом міської ради Литвиненко В.М., Ганул М.І., поетесою Попчук Л.Й., які познайомили присутніх з улюбленими книжками свого дитинства, ділилися враженнями про свого улюбленого героя та розповіли про роль книги в їхньому житті. Цей проект дає змогу , за участі відомих у краї людей, популяризувати кращі літературні надбання.

 zaporykЗапорукою успішного керівництва читанням дітей є максимальне розкриття книжкового фонду. Популяризувати книгу допомагають книжкові виставки: виставки-поради, виставки-огляди, виставки-презентації, виставки-вікторини. Ці виставки яскраво оформлені, доповнюються матеріалами періодики, ілюстраціями, поробками, іграшками.

 Кожна дитина має талант та закладені природою здібності. Районна бібліотека для дітей намагається створити максимально сприятливі умови для інтелектуального розвитку обдарованих дітей. Бібліотека постійно співпрацює з шкільними та позашкільними закладами. Дуже часто виставляються в читальному залі бібліотеки роботи вихованців дитячо-юнацької школи мистецтв та центра дитячої та юнацької творчості та персональні виставки робіт читачів бібліотеки.

        В дитячої книги немає канікул!

У період шкільних канікул бібліотечні працівники намагаються організувати заходи у пізнавальній-ігровій та веселій формі, не схожими на уроки, від яких втомилися діти. «Бібліотека на галявині»- саме на такі веселі зустрічі запрошує своїх маленьких друзів.

Приходьте до бібліотеки! Бачите, які в нас гарні книжки є. Яку прочитаємо?

 

Залишити відповідь